F. Dinçer Eratlı

Faruk Dinçer Eratlı

Hat sanatçısı / Eğitmen

1980 yılında İstanbul’da doğdum.1986-1987 yıllarında Harbiye Şehir Tiyatrosu’nda yaklaşık iki yıl tiyatro eğitimi aldım. İlkokulu Fındıkzade’de Çapa İlkokulu’nda okuduktan sonra ortaokul ve lise dönemi boyunca  yedi yıl (1992-1999) Fatih’te yatılı medrese eğitimi aldım. Bu süreçte hafızlık, Arapça, İngilizce, İslami ilimler (fıkıh, tefsir, hadis vs.) gibi derslerin yanı sıra ortaokul ve liseyi de açıktan okudum.

1996 yılında Hüseyin Kutlu hoca efendiden Hüsn-i Hat sanatını öğrenmeye başladım. H. Kutlu’dan “Rika ve Nesih”, Davut Bektaş’tan “Sülüs”, Fuat Başar’dan “Celi Sülüs” meşk ettim ve 2013 yılında IRCICA’da düzenlenen bir törenle icazetimi aldım. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldum.

Rehber öğretmen olarak Şefkat ve Sultan Fatih kolejlerinde çalıştım. Arnavutköy’de ÇAREM Özel Eğitim Okulu’nun kurucu müdürlüğünü yaptım. Üsküdar Gençlik Merkezi’nin açılış sürecinde Eğitim ve Danışmanlık birim sorumlusu olarak çalıştım.

2010 Aralık ayından bu yana Milli Eğitim bünyesinde kadrolu rehber öğretmen olarak, 15 Eylül 2014’ten bu yana da İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü strateji geliştirme bölümü AR-GE departmanında yerel projeler üzerine çalışmaktayım.


Katıldığı Sergiler:

  •  

İletişim

Eposta: